Regeneracja głowic i mechanika pojazdowa
Regeneracja głowic samochodowych HUZAR Wrocław

Regeneracja głowic samochodowych HUZAR Wrocław

Specjalizujemy się w regeneracji głowic samochodowych wszelkiego typu

Mechanika pojazdowa - serwis samochodów osobowych

Mechanika pojazdowa - serwis samochodów osobowych

Naprawy główne silnika, wymiana olejów i płynów eksploatacyjnych, wymiana klocków hamulcowych

Jak zapobiegać peknięciu głowicy?

Warto, aby każdy kierowca wiedział, że do uszkodzenia głowicy w wielu sytuacjach można po prostu nie dopuścić. Wystarczy pamiętać o rozgrzaniu silnika przed wykorzystaniem jego pełnej mocy - jazda z pedałem gazu "w podłodze" przy zimnym silniku powoduje niebezpieczne naprężenia materiału spowodowane różnicami temperatur w silniku i głowicy silnikowej.
Inną ważną sprawą jest regularne sprawdzanie i wymiana paska rozrządu - jego przeskoczenie lub zerwanie jest stosunkowo częstą przyczyną zniszczenia zaworów i prowadnic zaworowych.

Wymienić głowicę na nową czy naprawić uszkodzenie?

Ze względów ekonomicznych lepiej jest oczywiście zdecydować się na regenerację głowicy. I tu zaczyna się problem. Głowica bowiem, to niezwykle skomplikowana część silnika spalinowego.

Ta pokrywa zamykająca od góry cylindry wręcz naszpikowana jest przeróżnymi otworami i komorami. Pozwalają one zamontować osprzęt (świece zapłonowe lub wtryskiwacze, zawory, wałek rozrządu i inne), doprowadzać paliwo, ciecz chłodzącą i smarowanie, odprowadzać spaliny, czy też pomieścić komory spalania.

Głowice silnikowe, aby wytrzymać naprężenia związane z pracą silnika (ciśnienie, temperatura, różne siły mechaniczne) muszą być wykonane, albo w przypadku awarii regenerowane, z użyciem najwyższej klasy materiałów i niezwykłą precyzją. Dlatego decydując się na regenerację pękniętej głowicy warto się poważnie zastanowić nad wyborem warsztatu, który wykona taką naprawę.

Wybierając firmę HUZAR Sp. j. wybieracie Państwo pewność, że usługa zostanie wykonana z profesjonalną starannością, a silnik w Państwa samochodzie odzyska niezawodność. Przekonało się o tym już kilka tysięcy Klientów. Do naprawy używamy orginalnych części zamiennych lub wykonanych przez renomowane firmy.

Wszystkie części i materiały używane do naprawy rozrządu oraz regeneracji i naprawy głowic posiadają atesty i certyfikaty jakościowe.

Cennik

RODZAJ USŁUGI : cena brutto
Sprawdzenie szczelności głowicy 30 - 60 zł
Planowanie głowicy 25 - 80 zł
Sprawdzenie szczelności bloku silnika 80 - 100 zł
Planowanie bloku silnika 70 - 120 zł
Spawanie elementów aluminiowych i żeliwnych 20 - 100 zł
Głowice kompletne po regeneracji na wymianę 600 - 1200 zł
Regulacja luzów zaworowych od 60 zł